Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi Katılımcılarını Arıyor!

Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi Katılımcılarını Arıyor!

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)  tarafından kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik açılan 2015 yılı  “Kadın İstihdamın Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Teknopark İstanbul A.Ş. ortaklığı ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu’nun desteğiyle “Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın” projesi hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Teknopark İstanbul A.Ş. aracılığıyla üniversite – sanayi işbirliği altında, eğitim, danışmanlık ve yönlendirme hizmetlerinin verilmesi ile en az üniversite öğrencisi olan kadınların mobil teknolojiler sektöründe istihdam edilmesine ve girişimcilik kapasitelerinin artırılmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Proje kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından 220’şer saat sürecek olan “Başlangıç Seviyesi Mobil Uygulama Geliştirme ve Tasarım Eğitimi” ve “İleri Seviye Mobil Uygulama Geliştirme ve Tasarım Eğitimi” verilecek olup, her grup için 20 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

 

Projemiz sonunda düzenlenecek olan “Dijital Girişimcilik Ödülleri”nde  belirlenecek olan 2 proje sahibine Teknopark İstanbul A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde 18 ay boyunca yer verilecektir.

 

Söz konusu proje ile ilgili  ekte yer alan başvuru formunun doldurularak  iletilmesi hususu bilgilerinize sunulur.

 

Mobil teknolojiler endüstrisinde çalışmaya veya mobil teknolojiler alanındaki iş fikrini geliştirmeye istekli kadınlar için büyük fırsat sağlayan Proje’nin ÜCRETSİZ Eğitim Programlarına başvuru için ön koşul en az üniversite öğrencisi ya da mezun olmanız.

  • En az üniversite öğrencisi ya da mezunu mobil teknolojiler endüstrisinde çalışmaya veya mobil teknolojiler alanındaki iş fikrini geliştirmeye istekli 40 kadın ve aynı kapsamdaki eğitimlere uzaktan eğitim vasıtasıyla katılacak 180 kadına Android Uygulama Geliştirme Eğitimleri ve KOSGEB Destekli Girişimcilik Eğitimleri sunulacaktır.
  • Eğitimler İstanbul Ticaret Üniversitesinde daha önceden ISTKA desteğiyle kurulan Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarındaki fiziki koşullardan faydalanarak gerçekleştirilecektir.
  • Eğitimler, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arasında düzenlenecektir. Her katılımcı günde 4 saat eğitime katılmış olacak ve böylelikle 1 gün içerisinde 2 grup eğitim almış olacaktır.
  • Tüm bu eğitimleri başarıyla tamamlamış katılımcılar Mobil Uygulama Geliştirmeleri üzerine 80 saatlik danışmanlık(atölye) hizmetinden yararlanacaklardır.
  • Eğitimleri başarıyla tamamlayan ve iyi bir iş fikri olan 2 kadın girişimciye “Teknopark İstanbul A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde yer verilecektir.

Eğitim tarihi önümüzdeki günlerde duyurulacaktır. Son başvuru 15 Ocak 2016‘dır.

 

 

 

Kontak Kişi:

Demet ÖZTÜRK
Rekabeti Geliştirme Koordinatörlüğü
Yenilikçilik ve Girişimcilik Birimi
Asistan
demet.ozturk@ito.org.tr

 

Kaynak: http://mikam.maltepe.edu.tr/mobil-cozumlerin-adresi-kadin-projesine-basvuru-olanagi

Son Yazılar
Bir cevap bırakın