Fransızca Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Web Sitesi

Fransızca Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Web Sitesi

Fransızca; İngilizce ile kıyaslandığında öğrenmesi daha keyifli ama bir o kadar da zor bir dil! Fransızca öğrenimi için önünüzde birçok dil kursu ve eğitim kurumu çıkacaktır. Maddi imkanım yok veya online eğitim modelleri bana daha uygun diyorsanız bu yazımız oldukça işinize yarayacak. Yazı başlıklarına tıklayarak ilgili kurslara ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Bonjour de France

 

Fransızca öğrenmek için en iyi ve kapsamlı sitelerden biri Bonjour de France! Tüm seviyelerde eğitim sunan sitede öğrendiklerinizi birçok alıştırma ile de geliştirebilirsiniz. En başta seviyenizi seçerek ilerlemeniz halinde oldukça yarar göreceksiniz. Zamanlar ve dil bilgisi bölümü de oldukça yararlı bilgiler içermektedir.

 

 

 

Learn French Lab

 

Skype üzerinden ücretli dersler de sunan sitede ücretsiz olarak birçok ders ve test imkanı sunmaktadır. Genel olarak başlangıç ve pre-intermediate seviyesinde eğitimler sunan Learn French Lab; Fransızcaya yeni başlıyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken sitelerden.

Le Point du FLE

 

Başlangıç seviyesinde iseniz pek işinize yaramayacak bir site çünkü orta ve üst düzey Fransızca bilgisine sahip kullanıcıya yönelik eğitimler ve dersler mevcut. Site tamamı ile Fransızca ve dilbilgisi konusunda oldukça zor testler bulunmaktadır.

fransızca-online

Memrise

 

Memrise; birçok dilde hizmet veren online dil öğrenme sitesi! Fransızca konusunda da oldukça kaliteli bir altyapısı bulunmakta. Dil bilgisi, dinleme ve konuşma alıştırmalarını bulabileceğiniz sitede oldukça eğlenceli derslere kendinizi hazırlayın. Sitenin mobil uygulaması da yaygın olarak kullanılmakta ve sitede aldığınız derslere senkronize olarak mobil cihazınızda da devam edebilirsiniz.

Busuu

 

Busuu sitesinde birçok yerde karşınıza şu mesaj çıkacak ” Premium üye olmak ister misiniz “. Temel özellikler genellikle ücretsiz ancak testler ve geliştirme sınavları ücretli üyelik istiyor. Bize sorarsanız, düzenli devam edecekseniz premium üye olmaya değer. Ancak ücret ödediniz diye sizi bir anda dil konusunda uçurmasını beklemeyin 🙂 Fransızca kursuna başlarken size ne amaçla bu dili öğrenmek istediğiniz soruluyor ve bu doğrultuda size ders programı sunuluyor.

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü

 

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın