Fransa Burs Rehberi

Fransa Burs Rehberi

Fransa eğitim alanında Avrupa’nın en önde gelen ülkelerinden biri! Fransa; hem Fransızca hem İngilizce eğitim seçenekleri ile birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Fransa’da eğitim ve yaşam giderlerinizi finanse edebileceğiniz burs fırsatlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar 🙂

 

 

 

Eiffel Excellence Scholarship Programme

Eiffel Excellence Scholarship Programme Fransa Dış İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen resmi burs programıdır. Burs programının amacı yurt dışından başarılı öğrencilerin Fransız üniversitelerini tercih ederek kariyerlerini Fransa’da sürdürmeleridir. Burs kapsamında master öğrencilerine 1181 Avro, doktora öğrencilerine ise 1400 Avro aylık destek sağlanmaktadır. Başvurular her yıl 8 Ocak tarihine kadar alınmaktadır ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

TEV-Fransa Hükümeti Bursu;

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Fransa’da Mastır öğrenimi için 2004 yılından beri her yıl Master eğitimine başvuracak öğrencilere yönelik ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir. Eğitim dili İngilizce olan programlar da burs kapsamındadır. Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur. Paris dışındaki üniversitelerin seçilmesi tavsiye edilir.

Master eğitimi bursunun süresi on aydır ve bu süre yenilenemez. Bununla birlikte burs pedagojik nedenlerden (staj, tez, …) dolayı uzatılabilir.

Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir.

Üniversitelerin ve Grandes Ecoles’lerin sunduğu yüksek lisans (Master’s Degree) programlarının listesine bu siteden ulaşabilirsiniz. Sitede İngilizce verilen eğitimler için ayrıca bir başlık bulabilirsiniz.

Ile-de-France Masters Scholarships

 

Ile-de-France Masters Scholarships Fransa’nın Paris bölgesindeki üniversitelerde yüksek lisans yapacak olan ve 30 yaşını geçmemiş öğrencilere yönelik burs programıdır. Burs kapsamında öğrencilere 10 aylığına €10.500 ve konaklama imkanı sunulmaktadır.

fransa-yuksek-lisans-burs

HEC Paris MBA Scholarships

HEC Paris öğrencilerine farklı kategorilerde farklı oranlarda ve tutarlarda burs imkanı sağlamaktadır. Özellikle başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik burs programları yaygın olarak verilmektedir. Burs miktarı €6,000 – €24,000 arasında değişmektedir.

INSEAD MBA Scholarships

 

INSEAD MBA burs programı kapsamında ihtiyaç sahibi öğrenciler ve ihtiyaç sahibi olmayan öğrenciler olmak üzere 2 programda burslara başvurabilirsiniz. $5,000 – $25,000 arasında burs veren program yaygın olarak işletme, iktisat ve ekonomi bölümlerinde burs sunmaktadır.

Emily Boutmy Scholarships at Sciences Po University

Paris’te bulunan Sciences Po üniversitesinin sağladığı burs imkanı kapsamında Avrupa Birliği üyesi ülkeler dışındaki öğrencilere burs verilmektedir. €3,000 –  €12,300 arasında burs seçenekleri öğrencinin başarısı ve maddi durumu kriter alınarak öğrencilere sunulmaktadır. Yüksek lisans düzeyinde ise €5,000 – €16,000 aralığında burs öğrencilere 2 sene boyunca verilmektedir.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın