AB Proje Yönetimi http://abprojeyonetimi.com AB Proje Yönetimi Tue, 21 Feb 2017 17:15:42 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.2 75808717 İrlanda AGH 5 Gönüllü Aranıyor! http://abprojeyonetimi.com/irlanda-agh-5-gonullu-araniyor/ http://abprojeyonetimi.com/irlanda-agh-5-gonullu-araniyor/#respond Tue, 21 Feb 2017 17:15:42 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8324 Proje Tarihleri: 2017-2018 (Projeler Eylül 2017′ de başlıyor)
Yer: Dublin, İrlanda
Gönüllü Sayısı: 5 (Her proje için 1 gönüllü)
Son Başvuru: 8 Mart 2017

Diğer Detaylar

İrlanda, Dublin’ de ev sahibi organizasyonun 5 farklı Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projesi için 5 farklı gönüllü çağrısı vardır. Başvuru yapmak isteyen kişiler projelerin hepsine aynı anda başvurabilir. Başvuru formu içerisinde 5 projeyi 1-5 arasında sayılar ile önceliklendirmeniz gerekiyor. Başvurunuz bu önceliğe göre değerlendirilecektir. Başvuru yapmak isteyen gönüllü adaylarının aşağıda yer alan başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra imzalayıp taranmış kopyasını aşağıda bilgileri yazan irtibat kişisine e-mail ile göndermeleri yeterlidir. Gönderen kurum bilgileri doldurulmuştur. Lütfen bu alanı değiştirmeyiniz. Sadece kendinize ait ilgili alanları doldurunuz. Bunun dışında CV veya özgeçmiş göndermeniz gerekmiyor. Lütfen başvuru formu özenli ve doğru şekilde doldurunuz. Uygun görülen adaylar ile sonrasında irtibata geçilecektir.

 

Proje Linki: http://www.pigenclikdernegi.org/tr/agh-ilan-acik/agh-03-irlanda-5-farkli-avrupa-gonullu-hizmeti-cagrisi/

 

 

İrtibat Kişisi (Ev Sahibi Kurum)
Lisa Byrne
lisa.byrne@depaulcharity.net

 

 

Proje Bilgi Formu
Başvuru Formu

]]>
http://abprojeyonetimi.com/irlanda-agh-5-gonullu-araniyor/feed/ 0 8324
Pi Gençlik Derneği Gönüllülerini Arıyor http://abprojeyonetimi.com/pi-genclik-dernegi-gonullulerini-ariyor/ http://abprojeyonetimi.com/pi-genclik-dernegi-gonullulerini-ariyor/#respond Mon, 20 Feb 2017 14:44:14 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8322

Pi Gençlik Derneği, gençlerin kurduğu, yönettiği ve onların sorumluluk aldığı bir organizasyondur. Derneğimizde, daha fazla gencin sivil toplum çalışmalarına dahil etmek, gençlerde sorumluluk ve takım çalışması bilincini arttırmak istiyoruz. Bu nedenle, ortak sorunlarımıza çözümler bulabilmek amacıyla derneğimize yeni ekip arkadaşlarımızı davet ediyoruz.

Eğer sen de
İzmir’ de yaşıyorsan,
Haftada en az 2 gününü derneğimizin çalışmalarına ayırabileceksen,

Daha önce gönüllü faaliyetlerinde bulunmuşsan
Enerjik ve öğrenmeye açık isen

Sivil toplum çalışmaları için motivasyon sahibi isen

Seni de ekibimizin bir parçası olman için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Başvuru Formu:

https://goo.gl/6DWhh5

Son Başvuru:

26 Şubat 2017, Pazar saat 23.00

]]>
http://abprojeyonetimi.com/pi-genclik-dernegi-gonullulerini-ariyor/feed/ 0 8322
Macaristan Hükümeti Burs Başvuruları http://abprojeyonetimi.com/macaristan-hukumeti-burs-basvurulari/ http://abprojeyonetimi.com/macaristan-hukumeti-burs-basvurulari/#respond Mon, 20 Feb 2017 14:06:29 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8320 Yabancı Hükümet Bursları, ikili anlaşmalar çerçevesince yabancı hükümetler tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında verilmektedir.

 

 

Macaristan Verilen Bursun Türü 50 Adet Lisans, 50 Yüksek Lisans ve 30 Doktora Bursu 20 Kısa Dönem (1-5 ay)
Son Başvuru Tarihi 05.03.2017

 

 

 

ÖZEL ŞARTLAR

a-Başvurular yalnızca online ortamda Macar Tarafının   http://www.tka.hu/international-programmes/2966/stipendium-hungaricum/  adresinden yapılacak olup, Bakanlığımıza herhangi bir belge teslim edilmeyecektir.

b-Burslar konaklama, eğitim ücreti, sağlık sigortası ve aylık ödeme (lisans, yüksek lisans ve kısa dönem çalışmalar için 40.460 HUF, doktora için ilk 2 yıl 140.000 HUF, sonraki 2 yıl 180.000 HUF) içerir.

c-Adaylar,  diploma ve transkriptlerinin İngilizce’ye çevrilmiş halini kendi mezun oldukları okul tarafından verilebiliyor ise alabilir ve kendi okullarına onaylatabilirler. Diğer belgelerin de İngilizce’ye çevirili ve onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

d- Macaristan’da bulunan üniversitelerden hangilerinin denkliği olup olmadığı konusundaki sorumluluk adayların kendisine aittir.

e- Bursa başvuran adayların doğru bir mail adresi vermeleri gerekmektedir. Macaristan üniversiteleri Mart -Temmuz ayları arasında adaylarla irtibata geçecek olup sözlü bir sınav gerçekleştirebilecektir. Bu yüzden adayların mail adreslerini sık sık kontrol etmeleri gerekmektedir.

f-Adayların http://www.tka.hu/international-programmes/2966/stipendium-hungaricum/ sitesinde yer alan Annex 1’deki ülkemize ayrılan bölümleri göz önüne alarak tercih yapmaları gerekmektedir.

g- Lisans adayları, Macar dilinde eğitim veren bir bölüm seçerler ise bir yıllık Macar dili hazırlık kursuna katılabilecektir. Adayların, İngilizce dilinde eğitim görebilmeleri için iyi düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

h- Lisansa başvuracak adaylar ortaöğretim diplomalarının çevirili ve onaylı olmasına dikkat etmelidir.

ı- Adayların seçtikleri üniversitenin seçilen bölümü için CEFR Ortak Avrupa Referans Çerçevesine uygun A1, B1, B2 veya C1 seviyeli dil sınavı olmalıdır.  http://www.tka.hu/international-programmes/2966/stipendium-hungaricum/ adresinde yer alan Annex 2’de bulacağınız çizelgede tüm programlar için gerekli dil seviyesini bulabilirsiniz. Pdf formatı  http://www.tka.hu/docs/palyazatok/kurzuslista_tel_finalv3.pdf  adresinde yer almaktadır.

i-Kısa dönem çalışmalar (1-5 ay) için adaylar tarım, doğa bilimleri ve sürdürülebilir kalkınma, teknoloji, mühendislik ve ekonomi, uluslararası ilişkiler, AB çalışmaları, Orta Avrupa üzerine çalışma yapabilirler.

j- Kısa dönem çalışmalar için, lisans ve lisansüstü (Türk yükseköğretim kurumlarında kayıtlı) öğrencileri; uygulama öncesi, kurumlarında en az iki yarıyıl tamamlamış olması gerekmektedir.

k- Pasaport fotokopisi çekilirken pasaport numarası, ad-soyad, fotoğraf ve bitiş tarihini gösteren sayfaları çekmeye dikkat edilmelidir.

l- Motivasyon mektubunuzda neden Macaristan bursu, bu bursun size katacakları, hedefleriniz gibi bilgiler yer almalıdır.

m-Adaylar detaylı bilgiler için  http://www.stipendiumhungaricum.hu/ adresini ziyaret edebilirler.

 

İSTENİLEN BELGELER

1-Macaristan online başvuru formu,
2-En son alınan diplomanın onaylı örneği,
3-Not döküm belgesi (Transkript),
4-Pasaport fotokopisi,
5-Dil sertifikası,
6- 1 Aralık 2016 tarihinden sonra alınmış AIDS ve Hepatit A, B, C ve başka bulaşıcı hastalığı olmadığını gösterir  Sağlık Raporu ,

7-Motivasyon Mektubu (İngilizce, Macarca veya istenilen dilde; en az 1 sayfa ve Times New Roman 12 punto formatında olmalıdır.)

8-Doktora programına başvuracak adaylar en az 2 sayfalık araştırma planı, yüksek lisans diploması, 2 adet tavsiye mektubunu aşağıdaki belgelere ilave edeceklerdir. Doktora adaylarının başvurabilecekleri okul, alan ve araştırma konuları hakkında http://www.doktori.hu/ ve http://www.doktori.hu/index.php?menuid=115&lang=EN adreslerini incelemeleri gerekmektedir.

 

 

Başvuru kılavuzu için: http://www.tka.hu/docs/palyazatok/20170202_call_for_applications_2017_20181702071451.pdf

 

İstenilen belgelerin başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre düzenlenmesi gerekmektedir. Adayların başvuru kılavuzunu ve  http://www.tka.hu/international-programmes/2966/stipendium-hungaricum/

 

Online başvuru rehberi için: http://www.tka.hu/docs/palyazatok/guide_for_stipendium_hungaricum_online__applicantion_2017-01-30.pdf

 

Başvuru için : https://cwp.scholarship.hu/

 

Başvurular sadece online olarak yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığına herhangi bir evrak gönderilmeyecektir. Adayların mağduriyet yaşamamaları için ilgili siteleri takip etmeleri önemle duyurulur. Duyurular tebliğ niteliğinde sayılacaktır.

 

Adres:

Millî Eğitim Bakanlığı

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Beşevler Kampüsü C Blok

YENİMAHALLE / ANKARA

 

]]>
http://abprojeyonetimi.com/macaristan-hukumeti-burs-basvurulari/feed/ 0 8320
Hollanda’da Avrupa Gönüllü Hizmeti http://abprojeyonetimi.com/hollandada-avrupa-gonullu-hizmeti/ http://abprojeyonetimi.com/hollandada-avrupa-gonullu-hizmeti/#respond Mon, 20 Feb 2017 13:10:02 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8317 Proje Tarihleri: 1 Eylül 2017 Başlangıç, 11 Ay
Yer: Bilthoven, Hollanda
Gönüllü Sayısı: 1
Son Başvuru: 1 Mart 2017

Son Başvuru: 1 Mart 2017

Diğer Detaylar
Ev sahibi organizasyonun bulunduğu yerde farklı yaş gruplarına yönelik (gençler ve yaşlılar) sosyal dahil etme, öğrenme becerilerinin gelişimi ve boş zaman aktiviteleri konularında görev alacak gönüllüler aranıyor. Projenin dış ortam etkinlikleri ev sahibi kurumun bulunduğu yerdeki birkaç kurum ile ortak yürütülüyor. Çalışmaların bazıları zihinsel engelli gençleri de içerebilir. Örnek faaliyetler; sanat sergisi, bitki fuarı, kitap fuarı, kermes vb. faaliyetlerdir. Gönüllüler bu faaliyetlerin hazırlık, uygulama ve değerlendirme çalışmalarında görev alacaktır. Çalışmalar sadece bu başlıklar ile sınırlı değildir daha fazla bilgi için lütfen bilgi paketini inceleyiniz. Gönüllülere OLS (Online Dil Desteği) kapsamında dil eğitimi verilecektir.

Gönüllü Kriteleri
Farklı yaş grupları ile çalışabilen, esnek ve yaratıcı faaliyetler yürütme konusunda başarılı, uyum sağlama konusunda başarılı ve açık görüşlü gönüllüler aranmaktadır. Aranan gönüllüler için yaş aralığı 21-26 yaştır. Gönüllülere bir oda sağlanacak ve kendi yemeğini kendisi hazırlayacaktır. Yemek masrafları ile ilgili maddi destek sağlanacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen bilgi paketini inceleyiniz.

Bilgi Paketi

Başvuru
Başvuru yapmak isteyen kişilerin CV-Özgeçmiş (Europass formatında) ve motivasyon mektuplarını 1 Mart 2017 tarihine kadar iletisim@pigenclikdernegi.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Lütfen e-postanızın konu kısmına “AGH-04 Hollanda” yazınız.

Kaynak: http://www.pigenclikdernegi.org/tr/agh-ilan-acik/agh-04-hollanda-avrupa-gonullu-hizmeti-cagrisi/

hollanda-evs

]]>
http://abprojeyonetimi.com/hollandada-avrupa-gonullu-hizmeti/feed/ 0 8317
En İyi 5 Etkili Çalışma Tekniği http://abprojeyonetimi.com/en-iyi-5-etkili-calisma-teknigi/ http://abprojeyonetimi.com/en-iyi-5-etkili-calisma-teknigi/#respond Sun, 19 Feb 2017 12:26:06 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8313 Öğrenci olsun meslek sahibi olsun birçok kişi okuldan veya işten geldiğinde evde yapılması gereken işlere odaklanmakta zorluk yaşar. Bunun nedeni zaten yorucu bir gün geçirdikten sonra yapılacak ödeve veya göreve konsantrasyon sağlayamamaktan kaynaklanır. Sonucun ise saatler sonra ortaya çıkmış verimsiz bir çalışma olması kaçınılmazdır. Ders çalışabilmeniz veya işinizle ilgili görevlerinizi verimli bir şekilde yerine getirebilmeniz için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu yazımızda sizlerle nasıl daha etkili çalışılacağına dair ipuçları paylaşacağız.

Planlı olun

Yapılacak işlerinizi ve çalışmalarınızı gözünüzde büyütmek yerine bir liste haline getirin. Hatta listenizi zordan kolaya veya acil olanlardan rahat olan görevlere tarzı sıralarsanız çok daha düzenli bir yapılacaklar listesi çıkartmış olursunuz. Yani önce yapmanız gereken işi ele alıp diğerlerini zamanına bıraktığınızda yükünüz hafifleyecek ve sadece o an yapmanız gereken odaklanacaksınız. Yapılacak olan işleri, çalışılacak konuları ve ödevleri düzenli bir şekilde ele alırsanız bitişe daha çabuk ve düzgün ulaştığınızı göreceksiniz.

planli-calisma-teknikleri

 

Zamanı yönetin

Konsantrasyon problemi yaşayan herkes aslında bir saatte bitebilecek bir işin bazen saatlerce sürebildiğini bilir. Yani aslında görevin başına oturup verimli bir şekilde çalışılsa başka bir sürü şeye de vakit kalacaktır. Öğrenciler dersin başına, meslek sahipleri ise görevlerinin başına oturduğunda bu gerçeği kendilerine hatırlatarak konsantrasyonlarını arttırabilirler. Bir diğer önemli nokta ise görevleri ertelememektir. Bu gerçeği herkes bilir ki bir işi ertelemek anlık kazanç gibi gelse de aslında kayıptır ve sonrasında işlerin daha da karışmasına neden olur. Bu yüzden ertelemek yerine kendinizi tanıyarak ona göre makul çalışma saatleri belirlemeniz verimsiz zaman geçirmektense planlarınızı uygulayarak zamanı yönetmeye alışmanızı sağlar. Buna alıştıktan bir süre sonra kısa zamanda daha fazla iş başardığınızı görebilirsiniz.

Ortamı hazırlayın

Çalışmak için olmazsa olmazlardan biri de uygun çalışma ortamıdır. Kimilerinin iddiası müzikli ve sesli bir yerde daha rahat çalışıldığı, kimilerinin ise tam tersi ortamların daha faydalı olduğu yönündedir. Bu biraz kişiye göre değişen tercihtir fakat bildiğimiz bir şey var o da çalışma masasında sadece gerekli şeyleri bulundurmaktır. Masanızın sade ve düzenli olduğuna dikkat edin. Evraklarınız veya kitaplarınızdan sadece size lazım olanları yanınıza alın. Böylece aklınıza yapmanız gereken diğer şeyler gelmez ve tamamen önünüzdekine odaklanabilirsiniz.

Alışkanlıklar edinin

Çalışmaya başlamak ne kadar zor değil mi? Klasik bir söz vardır “Bir başlayabilsem devamı gelecek.” İşte bu problemi çözmek için bazı alışkanlıklar edinmeyi ve kendinizi şartlandırmayı deneyin. Örneğin akşamları yapılacak işlerinizi sevdiğiniz diziden bir bölüm izledikten sonra başlayın. Akşamları bu sırayı tekrarladığınızda artık dizinizi izlerken bir yandan dinlenip bir yandan kendinizi çalışmaya hazırlamış olursunuz. İlk zamanlar zor gelebilir fakat kendinizi zorlayın. Aynı yöntem hafta sonları da işe yarar. Mesela ödevinizi veya işinizi sabahları aradan çıkarmak istiyorsanız sizi bu çalışmaya hazırlayan bir kahve olabilir. Yani sabahları kahvenizi içtikten sonra otomatik olarak kendinizi çalışmaya hazır bulacaksınız.

calisma teknikleri

Sosyal olun

Çalışmak güzeldir, başarıyı yakalamak için birçok şeyden feda edip karşılığını almak herkesi memnun eder. Yalnız işiniz veya okulunuz hayatınızın tek yönü olursa odaklanmakta oldukça zorlanırsınız çünkü artık sıkılmaya ve umutsuzluğa düşmeniz olasıdır. Bu yüzden sosyalleşmeyi unutmayın ve hobileriniz ile de vakit geçirin. Böylece enerji ve moral depolayıp çalışma vakti geldiğinde masanıza sıkılmış bir şekilde değil daha heyecanlı ve motive şekilde oturursunuz. Bu ise kısa sürede daha güzel işler çıkarmanızı sağlar.

Şura Çan

Proje Yönetimi Okulu Editörü

 

]]>
http://abprojeyonetimi.com/en-iyi-5-etkili-calisma-teknigi/feed/ 0 8313
Yaratıcı İç Zekanıza Ulaşmak için 3 Basit Yol http://abprojeyonetimi.com/yaratici-ic-zekaniza-ulasmak-icin-3-basit-yol/ http://abprojeyonetimi.com/yaratici-ic-zekaniza-ulasmak-icin-3-basit-yol/#respond Sat, 18 Feb 2017 18:23:51 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8309 Çünkü hepimiz yaratıcı olmak için gerekli tüm potansiyele sahibiz.

Yaratıcılık, çoğu zaman zor bir hediye olarak görülür-sadece bazı insanlara özel olarak verilen ve başkalarının kaçırdıkları bir yetenek. Fakat bu algı yanlıştır, çünkü sayısız bilimsel araştırmaya göre, içimizdeki yaratıcı dehayı bulabilmemiz ve kullanabilmemiz için her birimizin uygulayabileceği yöntemler vardır.

1. iPhone’unuzdaki Apple logosuna bakın.

Yaratıcı iç zekâya erişmek, çalıştırmanın etkileri sayesinde iPhone’unuzun arkasındaki Apple logosuna bakmak kadar basit olabilir. Duke Üniversitesi’nden araştırmacılar bir grup insanı laboratuvarına getirip onları Apple veya IBM logosuyla baş başa bıraktı. Katılımcılardan daha sonra bir tuğla döşeme işlemi için mümkün olduğunca çok sayıda farklı döşeme yolu düşünmeleri istendi.

Apple logosuna maruz olanlar, yaratıcılık görevinde IBM insanından çok daha iyi performans gösterdi ve daha sıradışı ve yaratıcı fikirler üretti. Çoğu insan Apple’ı yenilikle ilişkilendirdiğinden, araştırmacılar Apple logosunu görmenin bu tür bir düşünceyi tetiklemek için yeterli olduğunu söyledi. Araştırmanın sonucuna göre de tetiklenen yaratıcılık sayesinde, daha sonrasında yaratıcı davranışta belirgin bir artış olduğu ortaya çıktı.

apple-logo

2. Büyük bir barikat oluşturun.

Zihninizi ihtiyaç duyacağınız her yerde dolaşmaya bırakın ve tüm kurallardan kurtularak işe boş bir tuval ile başlayın. Bunların hepsi yaratıcılık konusunda elverişli olarak kabul edilir. Bununla birlikte, en yeni psikolojik araştırmalar tam tersinin doğru olduğunu gösterdi.

Bir çalışmada, bir grup yetişkinin LEGO tuğlaları kullanarak bir inşaat yapması istendi. Birinci gruba sevdikleri her şeyi inşa edebilecekleri söylendi. Diğer grubun, yalnızca bir tür tuğla kullanmasına izin verilmesi gibi çeşitli kısıtlamalar getirildi. “Kısıtlı” grup tarafından yapılan yapılar, “özgür ifade” grubundakinden çok daha yaratıcı ve yanal olarak değerlendirildi.

Kısıtlamaları veya barikatları şekilde yerleştirmek, bir görevi tamamlamak veya bir sorunu çözmek için yeni ve yaratıcı yollar aramamız konusunda bizi zorlar. Dolayısıyla bir problemle karşı karşıya kalırsanız, yolunuza büyük ve kasıtlı kısıtlamalar getirin ve yaratıcılığınızı hızlandırın.

lego

3. Kendinizi bir randevuda hayal edin.

Çiftleşme zamanı geldiğinde erkek çiftlik hayvanları, zamanlarının çoğunu renkli ve özenle hazırlanmış yuvalarda geçirirler. Yosun, sopalar, yapraklar, çimenleri ve çiçekleri kullanırlar ve hatta yuvayı çilek kullanarak boyarlar. Bir eş seçerken, en yaratıcı süslü yuvaları inşa eden erkeklerin dişi kuşların ilgisini çektiğini gözlemlenmiş.

Arizona Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, insanlar arasındaki çekicilik ve yaratıcılık arasında benzer bir bağlantı önermişti. Bir dizi deneyde, iki grup katılımcının çeşitli yaratıcılık görevlerini yerine getirmesi gerekiyordu. Her ikisi de görevle ilgili aynı talimatları aldı ancak ikinci gruptan önce kendilerini karşı cinsle bir görüşmede hayal etmeleri istendi. “görüşme” grubuna atananlar yaratıcılık görevleri üzerinde daha iyi performans gösterdi.

Bu neden oluyor? Araştırmacılar, insanların karşı cinsteki kişileri çekmek için yaratıcılıklarını sergilemelerini gerektiren bir şekilde evrimleştiklerini ileri sürdü. Tarih boyunca, yaratıcılık bir kişinin uyum sağlama ve problem çözme becerilerinin bir işareti olarak görülüyor ve bu da hayatın karmaşık zorluklarına (değerli bir özellik) yükselme yeteneğini önermektedir.

Kendinizi ne kadar yaratıcı görüyorsanız görün, yaratıcılığınızın hızlı bir şekilde artırılması için bu teknikleri deneyin. İşe yaradığını göreceksiniz! 🙂

 

 

]]>
http://abprojeyonetimi.com/yaratici-ic-zekaniza-ulasmak-icin-3-basit-yol/feed/ 0 8309
3. Geleceğin CEO’ları Kişisel Gelişim, Liderlik ve Kariyer Zirvesi http://abprojeyonetimi.com/3-gelecegin-ceolari-kisisel-gelisim-liderlik-ve-kariyer-zirvesi/ http://abprojeyonetimi.com/3-gelecegin-ceolari-kisisel-gelisim-liderlik-ve-kariyer-zirvesi/#respond Sat, 18 Feb 2017 15:36:49 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8306 Semih SAYGINER ve Mehmet AUF ile;

3. GELECEĞİN CEO’ları Kişisel Gelişim, Liderlik ve Kariyer Zirvesi

▼▼▼Etkinliğin Detayları▼▼▼

————————–————————–————-

Profesyonel Ol!
CV’ni Güçlendir!
İş Hayatına Hazırlan!
5 Profesyonel Eğitim! 5 Eğitim Sertifikası

3. sünü düzenleyeceğimiz Geleceğin CEO’ları Kişisel Gelişim ve Liderlik Semineri, alanında uzman yol göstericilerle gençlerimizi yeniden buluşturmaya devam edecektir.

Tarih: 26 Mart 2017 – Pazar
Yer: MEB Şura Salonu , Beşevler, ANKARA
Kayıt Başlangıç: Saat 10.30
Eğitim Saatleri: Saat 11.00-18.00

▼EĞİTİM ÜCRETİ▼

Öğrenci:55 TL *5 Adet Eğitim Sertifikası ile
Tam: 65 TL *5 Adet Eğitim Sertifikası ile

*Etkinlik günü öğrenci belgesi veya kimliği ibrazı zorunludur.

▼KATILIMCI PROFİLİ

Etkinlik “herkese” açıktır. Katılımcı profilimiz istatistiklerimize göre gençler, öğrenciler, genç profesyoneller ve girişimcilerden oluşmaktadır.

▼KONUŞMACILAR ve EĞİTİMLERİ

●Semih SAYGINER – (Dünya Bilardo Şampiyonu, Mr. Magic, the Turkish Prince, TEDx Konuşmacısı)

Konuşma Konusu: “Rağmen” Başarılı Olmak

●Mehmet AUF – (Davranış Bilimleri Uzmanı, Senarist, Oyuncu ve Yazar, TEDx Konuşmacısı)

Konuşma Konusu: Her Şeyin Başı İletişim

●Erdem TOLON – (NIELSEN Genel Müdürü, Girişimci Lider)

Konuşma Konusu: Future is Now / Gelecek Şimdidir

●Devrim AKSU – ( IdeaCoaching Kurucu Ortağı)

Konuşma Konusu: Kendini İcat Et!

●Didem ARIKAN – (Kariyer.net Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

Konuşma Konusu: Kariyer Yolculuğuna Hazır Mısınız?

▼SERTİFİKA BİLGİLERİ

-Sertifikalar İngilizce ve Türkçe olmak üzere, 2 dilde hazırlanır.
-Eğitim Derneği tarafından imzalanır. Referans verilebilir, resmi ve geçerlidir.
-Dileyen katılımcılar sertifikalarını online platformdan da temin edebilir.
-İsme özel 5 adet onaylı sertifika verilir.
-Etkinliğimiz sonunda katılımcılarımıza “5 Adet Eğitim Sertifikası” verilecektir.

▼SPONSORLAR LİSTESİ

Kariyer.net
– Sandbox Jewellery
Biletix.com
– IdeaCoaching

▼BİLET TEMİNİ ve KAYIT

-1. Yol: Biletler www.biletix.com ‘dan veya DOST Kitapevleri’nden nakit ödeme veya kredi kartı ile temin edilebilir. Bu yolu kullanan katılımcılarımız sertifikalarını eksiksiz alabilmesi için isim, telefon ve mail adreslerinihttps://goo.gl/forms/eRah5g5JBDaEbIWo1 formunu doldurarak bize iletebilir.
-2. Yol: Biletler Üniversite Marka Temsilcilerimizden ister “nakit ödeme” ile ister https://goo.gl/forms/u1SchF17h9dq7Fuk2 formunu doldurarak telefonunuza gönderilecek olan hesap numarasına “havale yoluyla ödeme” yaparak kayıtlarını gerçekleştirebilir.

www.ceo.org.tr
https://twitter.com/ceo_org_tr
https://www.facebook.com/CEOTurkey https://www.instagram.com/ceo_turkey/

▼İLETİŞİM VE SORULAR

T: +90 539 497 1144
M: basvuru.ceo@gmail.com

ceo-zirvesi

]]>
http://abprojeyonetimi.com/3-gelecegin-ceolari-kisisel-gelisim-liderlik-ve-kariyer-zirvesi/feed/ 0 8306
Finlandiya’da 11 Ay Avrupa Gönüllü Hizmeti http://abprojeyonetimi.com/finlandiyada-11-ay-avrupa-gonullu-hizmeti/ http://abprojeyonetimi.com/finlandiyada-11-ay-avrupa-gonullu-hizmeti/#respond Fri, 17 Feb 2017 14:43:03 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8301 Finlandiya’da Kerava şehrinde 1 Eylül 2017 –  31 Temmuz 2018 tarihleri arasında gençlik merkezinde uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

 

 

 

Gönüllü Görevleri:

– Merkezin faaliyetlerinin sürdürülmesi ve merkezde gençlere yönelik projeler üretilmesi

– Kurum bünyesinde gerçekleşecek kültür-sanat etkinliklerinin planlanması

– Kurum bünyesinde gençlik merkezine ait organizasyon takviminin planlanması

– Kurumun sosyal medya iletişim ve tanıtım materyallerinin hazırlanması

– Kurumun web sitesi, sosyal medya hesaplarının yönetimi, haftalık e-newsletter hazırlanması

 

 

 

Gönüllü Profili: 

– Farklı kültürlerle iletişime geçmeyi seven

– Kendine güvenen, bilgi birikimini grup çalışmalarında diğer gönüllülere yaygınlaştırabilen

– Çocuklarla ve gençlerle iletişim kurmayı seven

– 18-30 yaş arası

– Gönderici akredite kuruluşu bulunan

 

 

 

 

Başvuru Şekli:

Adaylar ayrıntılı öz geçmişlerini, motivasyon mektuplarını evs@keravanuorisopalvelut.fi mail adresine göndermelidir. Adayların başvurularında gönderici kuruluş isimlerini, PIC numaralarını ve kontak kişilerini mutlaka belirtmelidir. Gönderici kuruluş belirtilmeden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuruda Skype adresiniz iletişim açısından belirtilmelidir.

Son Başvuru Tarihi: 7 Nisan 2017

 

 

 

 

EVS gönderici kuruluş listesi ve başvuru ile ilgili makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Diğer AGH/EVS ilanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Motivasyon Mektubu Nasıl Yazılır makalemizi okumak için tıklayınız.

Blog yazarımız Seher Can’ın Avrupa Gönüllü Hizmeti deneyimi makalesi için tıklayınız.

Blog yazarımız Emre Gögebakan’ın Avrupa Gönüllü Hizmeti başvuru süreci makalesi için tıklayınız.

AGH/EVS mülakatı teknikleri makalemiz için tıklayınız.

AGH EN ÇOK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI makalemiz için tıklayınız.

Başarılı Motivasyon Mektubu Teknikleri makalemiz için tıklayınız.

 

 

 

Kaynak:

http://europa.eu/youth/volunteering/project/1686_en

Bu ilan Avrupa Birliği resmi sitesinden duyuru amaçlı kaynak gösterilerek Türkçe diline çevrilmiştir. İlan sorumluluğu abprojeyonetimi.com sitesinde değildir. Özgeçmiş ve motivasyon mektubu hazırlanması işlemlerinde ÜCRETSİZ olarak kurumumuz destek vermektedir. Kurumumuzun başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması konusunda herhangi bir taahhüdü ve etkisi yoktur.

]]>
http://abprojeyonetimi.com/finlandiyada-11-ay-avrupa-gonullu-hizmeti/feed/ 0 8301
İspanya 1 Yıl Uzun Dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti http://abprojeyonetimi.com/ispanya-1-yil-uzun-donem-avrupa-gonullu-hizmeti/ http://abprojeyonetimi.com/ispanya-1-yil-uzun-donem-avrupa-gonullu-hizmeti/#comments Fri, 17 Feb 2017 10:39:01 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8299 İspanya’da Logroño şehrinde 1 Eylül 2017 –  31 Ağustos 2018 tarihleri arasında gençlik merkezine ait tiyatroda uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

 

 

 

 

Gönüllü Görevleri:

– Merkezin faaliyetlerinin sürdürülmesi ve merkezde gençlere yönelik projeler üretilmesi

– Kurum bünyesinde gerçekleşecek tiyatro etkinlilerinin planlanması

– Kurum bünyesinde gençlik merkezine ait organizasyon takviminin planlanması

– Kurumun sosyal medya iletişim ve tanıtım materyallerinin hazırlanması

– Kurumun web sitesi, sosyal medya hesaplarının yönetimi, haftalık e-newsletter hazırlanması

 

 

 

 

 

Gönüllü Profili: 

– Farklı kültürlerle iletişime geçmeyi seven

– Kendine güvenen, bilgi birikimini grup çalışmalarında diğer gönüllülere yaygınlaştırabilen

– Çocuklarla ve gençlerle iletişim kurmayı seven

– 18-30 yaş arası

– Gönderici akredite kuruluşu bulunan

 

 

 

 

 

Başvuru Şekli:

Adaylar ayrıntılı öz geçmişlerini, motivasyon mektuplarını sve@onoffteatro.com mail adresine göndermelidir. Adayların başvurularında gönderici kuruluş isimlerini, PIC numaralarını ve kontak kişilerini mutlaka belirtmelidir. Gönderici kuruluş belirtilmeden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuruda Skype adresiniz iletişim açısından belirtilmelidir.

 

 

 

 

Son Başvuru Tarihi: 18 Mart 2017

 

 

 

 

EVS gönderici kuruluş listesi ve başvuru ile ilgili makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Diğer AGH/EVS ilanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Motivasyon Mektubu Nasıl Yazılır makalemizi okumak için tıklayınız.

Blog yazarımız Seher Can’ın Avrupa Gönüllü Hizmeti deneyimi makalesi için tıklayınız.

Blog yazarımız Emre Gögebakan’ın Avrupa Gönüllü Hizmeti başvuru süreci makalesi için tıklayınız.

AGH/EVS mülakatı teknikleri makalemiz için tıklayınız.

AGH EN ÇOK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI makalemiz için tıklayınız.

Başarılı Motivasyon Mektubu Teknikleri makalemiz için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaynak:

https://europa.eu/youth/volunteering/project/1689_en

Bu ilan Avrupa Birliği resmi sitesinden duyuru amaçlı kaynak gösterilerek Türkçe diline çevrilmiştir. İlan sorumluluğu abprojeyonetimi.com sitesinde değildir. Özgeçmiş ve motivasyon mektubu hazırlanması işlemlerinde ÜCRETSİZ olarak kurumumuz destek vermektedir. Kurumumuzun başvurunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması konusunda herhangi bir taahhüdü ve etkisi yoktur.

]]>
http://abprojeyonetimi.com/ispanya-1-yil-uzun-donem-avrupa-gonullu-hizmeti/feed/ 1 8299
Macaristan’da 9 Gün Eğitim Kursu http://abprojeyonetimi.com/macaristanda-9-gun-egitim-kursu/ http://abprojeyonetimi.com/macaristanda-9-gun-egitim-kursu/#comments Thu, 16 Feb 2017 06:13:38 +0000 http://abprojeyonetimi.com/?p=8296 Macaristan’da gerçekleşecek eğitim kursunun başvuruları açılmıştır.

📌Yer: Szeged, Macaristan

Eğitim Kursu, LEARNING? Let’s COPE with it!

📌Tarih: 22-30 Nisan

İçerik: İmkanları kısıtlı gençlerin ihtiyaçlarını tespit etmeye yönelik beceri kazanılması

📌Detaylı bilgi: https://goo.gl/uVM6H1
📌Başvuru Formu: https://goo.gl/T5P64D

Başvurular TOG üzerinden toplanacaktır. Lütfen burada belirtilen formu doldurunuz.

📌Son Başvuru Tarihi: 26 Şubat, 18:00

Başvuru yaparken, başvuru formu üzerinden “LEARNING? Let’s COPE with it!” başlığını seçmelisiniz.

]]>
http://abprojeyonetimi.com/macaristanda-9-gun-egitim-kursu/feed/ 4 8296