ESOGU MUN’16 Etkinliği

ESOGU MUN’16 Etkinliği

It is our great honour and deepest pleasure to welcome you, on behalf of the Secretariat and the operations team Eskisehir Osmangazi University Model United Nations (ESOGUMUN) 2016, to its second annual session, which will be held between the dates of 2-4 December, 2016 at Eskisehir Osmangazi University, Eskisehir, Turkey.

Both the Academics and the Operations Teams have been demonstrating great efforts for a long time in order to create an inspirational, illuminating and enhancing atmosphere that will be interactively vitalized by the attendance of individuals, who are willing to change the world, with their diplomatic skills of course, for good.

 

 

On behalf of the Academic and Operations Teams, we kindly invite you to participate in the second annual session of ESOGUMUN and embrace a platform specifically designed for you to rehearse your academic skills and animate unparalleled simulations.

 

 

This year, we are honoured to host 3 committee of United Nations with the 3 essential topics of our times;

  • UN Women – Agenda Item: “Violence Against Women”,
  • UNHCR – Agenda Item: “Refugee Camps”,
  • UNSC – Agenda Item: “ISIS Threat in Middle East”.

 

 

For further questions, please feel no hesitation to contact our Teams by the contact information provided below. You can also keep track of updates from our social media accounts, which are also listed. We appreciate your attention to this matter.

It will be our gratification to welcome you all so as for you to perform in the international composition and the dynamic mechanism of Eskisehir Osmangazi University Model United Nations 2016

 

 

Facebook:/ esogumun

Twitter: @esogumun

Instagram: @esogumun

 

 

DiploMUN, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diplomasi ve Model Birleşmiş Milletler Kulübü, resmi olarak bu yıl kurulmuştur. İlk çalışmasını ise, geçen yıl Birleşmiş Milletlerin “Dünyayı Turuncuya Boya: Kadın ve Kız Çocuklarına Karşı Şiddete Son” kampanyası ile oluşturduğu 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasındaki Turuncu Etkinlikler dahilinde ESOGU MUN’15 adıyla yapmıştır.

Peki, Model Birleşmiş Milletler dediğimiz bu etkinlik tam olarak nedir? MUN, en sade haliyle, Birleşmiş Milletlerde gerçekleşen toplantıların lise ve üniversite çağındaki gençler tarafından gerçeğine birebir aynı denebilecek bir ortamda canlandırılmasıdır. Uluslararası katılımcıların da yer alabildiği dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcılarla, dünya meselelerinin resmi  bir prosedürle  ve resmi bir ortamda tartışıldığı MUN etkinlikleri, pek çok akademik otorite ve eğitim kuruluşları tarafından dünyanın en prestijli etkinliği olarak değerlendirilmektedir. Birleşmiş Milletler, bu modellemenin gençler üzerindeki geliştirici etkisinden ötürü, isim hakkının kullanılmasına izin vermiştir ve Birleşmiş Milletler’den izin alınmadan yapılabilinecek tek etkinlik budur.

MUN Konferansları, Birleşmiş Milletler’in düzenlediği konferanslar şeklinde gerçekleşip, öğrenciler Ekonomik ve Sosyal Konsey veya Güvenlik Konseyi gibi birimlerde görev alarak çeşitli ülkeleri temsil edebilmektedirler.

ESOGU MUN’16 bu yıl 2-3-4 Aralık Tarihleri arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile beraber, Birleşmiş Milletler’in üç farklı komitesini ele alacaktır. Bu komiteler ve ele alacakları konu başlıkları ise sırasıyla:

  • Birleşmiş Milletler Kadın Komitesi: “Kadına Karşı Şiddet”,
  • Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi: “Mülteci Kampları”,
  • Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği: “Orta Doğu’daki DEAŞ Tehlikesi”

ESOGU MUN’16 tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olması ile diğer MUN etkinliklerinden farklılaşmaktadır. Konferansın resmi dili İngilizcedir. Delege başvuruları 25 Kasım 2016 günü saat 23.59’a kadar açık olacaktır. Katılımcılar eğer Eskişehir dışından katılmak isterlerse, ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılamak zorundadırlar. Bu bilgilerin ışığında katılım tüm üniversite öğrencilerine açıktır. ESOGU MUN’16 konferansının facebook sayfası “@esogumun” üzerinden gerekli açıklamalara ulaşabilirsiniz.

    Delege Başvuru Link’i: https://goo.gl/forms/b2DUHY7AdfOZvqby1

 

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın