Eğitim Kursu: Sicilya, İtalya, Mart 2017

Eğitim Kursu: Sicilya, İtalya, Mart 2017

YOUTHART’ı 2 kişilik ekibin (yaş sınırı yok) temsil edeceği, toplam 35 katılımcının yer alacağı, İtalya’nın Sicilya şehrinde, 20 – 27 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “With Media Literacy towards Cultural Awareness and Tolerance” başlıklı, “medya okuryazarlığı ve kültürel farkındalık” üzerine çeşitli temalarda eğitimlerin ve uygulamaların yapılacağı Erasmus+ Eğitim Kursu projemize, medya okuryazarlığı, kültürlerarası öğrenme ve gençlik çalışmaları konularıyla ilgilenen, proje teması hakkında bilgili ve ilgili, gönüllülük bilinci olan katılımcılar seçilecektir. Projeye katılacak olan katılımcıların proje sonrasında YOUTHART Media ekibinde aktif çalışmalarda bulunması öngörülmektedir.

Projenin günlük aktivite programı ilerleyen haftalarda seçilen katılımcılarla paylaşılacaktır.

Proje detaylarını ve seyahat bütçesi bilgilerini bilgi formunu (info pack) seçilen katılımcılarla paylaşılacaktır.

Bu proje, Erasmus+ Programı kapsamında fonlandığı için, katılımcıların yolculuk masrafları kilometre cinsinden hesaplanacaktır. Proje sözleşmesinde Türkiye katılımcılarının kişi başı toplam sehayat harcamaları üst limiti 275€ olarak belirtilmiştir. Vize işlemleri ile ilgili ev sahibi organizasyon ile yazışma yapılacak ve tüm vize harcamalarının belgeleri ibraz edilecektir. Daha önceden aldığı ve proje tarihlerinde geçerli Schengen vizesi olanlar katılımcı listesine seçilme konusunda önceliğe sahip olabilecektir. Pasaport ve vize durumunuzu proje başvurunuzda özellikle belirtiniz. Pasaport ve vize işlemlerinin yürütülmesinden ve takibinden ve proje ile ilgili diğer seyahat hazırlıklarından katılımcılar kendileri sorumludur.

Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. YOUTHART’ın projenin fiziki organizasyonunda bir sorumluluğu yoktur.

Katılımcıların Erasmus+ Programı kapsamındaki sorumlulukları, proje başvuru formunda yer alan “Proje Sözleşmesi”nde açık ve net olarak belirtilmiştir. Projeye seçilen katılımcılar bu sözleşme kurallarına göre projeyede yer alacaklardır. Özellikle maddi kurallar açısından ileride sıkıntı yaşamamak adına bu sözleşmeyi dikkatlice okumak ve buna uygun hareket etmek katılımcıların sorumluluğudur. YOUTHART Proje Sözleşmesi’ni tekrar okumak için tıklayınız.

Projeye başvurabilmek ve katılabilmek için YOUTHART üyelik işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Üyelik İşlemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Projemizin katılımcıları, dernek üyeleri arasından, sadece websitemizden yapılan başvurular değerlendirilerek YOUTHART Yönetim Kurulu ve ev sahibi organizasyon tarafından belirlenecektir.

 

 

Son Başvuru Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar, saat 19:00

 

BAŞVURU

Son Yazılar
Bir cevap bırakın