Bilgi Deposu 7 Youtube Kanalı

Bilgi Deposu 7 Youtube Kanalı

 

 

Youtube’da makyaj güzellik kanallarından ve oyun kanallarından sıkıldınız mı? Şaka bir yana Youtube’da vakit geçirirken yeni bir şeyler öğrenebilir genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Bu listemizde sizlerle bilgilendirici Youtube kanallarını paylaşacağız. Bu kanallar en eğlenceli şekilde videolarla birikim katan cinsten. Başlıklardaki linklere tıklayarak direk kanallara gidebilir ve eğlenmeye başlayabilirsiniz. Sizler de önerilerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. (Kanalların dili İngilizcedir.)

G. P. Grey

Netherland ile Holland arasındaki fark nedir? Antarktika kimin? Günlerce konuşulan Brexit’i 7 dakikada her şeyiyle öğrenmeye ne dersiniz? Bu kanal öyle ilgi çekici ki birçok farklı alanda kısa kısa videolarda eğlenceli görsellerle yeni şeyler öğrenirken eğlenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Crash Course

Edebiyat, ekonomi, tarih, fizik, astronomi gibi daha birçok kategoride eğlenceli görsellerle ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bazen bir tanımı bazen tarihteki bir olayı birkaç dakikada sıkılmadan öğrenmeniz için bu kanalı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

 

 

 

 

Wisecrack

Karlar Ülkesi’ndeki gizli işaretler veya Breaking Bad dizisindeki gizli anlamları öğrenmek ister misiniz? Birçok güncel filmdeki gizli anlamları tespit eden bu kanalda bir diğer alan ise edebiyat analizleri. Bir gangsterdan klasik edebiyat analizi dinlemek oldukça eğlenceli ve akılda kalıcı. Edebiyat severlerin Shakespeare bölümüne de bakmasını tavsiye ediyoruz.

 

 

The School of Life

Sokrates demokrasiyi neden sevmezdi? Plato’nun mağara teorisi nedir? Reklamcıların zeki yöntemleri nedir? Ve daha birçok sorunun cevabı bu Youtube kanalında mevcut. felsefeden edebiyata, güncel konulardan sadece eğlence amaçlı videolara kadar farklı farklı videolarla vakit geçirebilirsiniz.

 

 

Vsauce

Ay kocaman bir disko topu olsaydı ne olacağınızı hiç merak ettiniz mi bilmiyorum ama cevabını bu kanalda bulabilirsiniz. Acaba geçmiş gerçekten de yaşandı mı? Birçok ilginç konulu ve bilgilendirici videoya Vsauce kanalından ulaşabilirsiniz. Videolar genelde on dakika sürüyor. Belki birçok kanala göre uzun videolar yapıyor fakat izlemeye değer olduğundan emin olabilirsiniz.

 

 

 

Smarter Everyday

Gelin doğanın gerçeklerini ve fizik kurallarını bu kanalda öğrenelim. Videolar çok hayatın içinden ve izlemeye değer. Mesela bir dövme nasıl yapılıyor bunu yakın çekim görebilmemiz mümkün bu kanalda. Bu tarz videolara ilgiliyseniz bu kanala bakmanızı öneririz.

 

 

 

 

TED-Ed

Bu Youtube kanalı öyle eğlenceli öyle ilginç bir kanal ki neden birçok farklı elma çeşidi olduğunu bile öğrenebilirsiniz. Kedilerin karanlıkta nasıl gördüğü, birinin yalan söylediğini nasıl anlayabileceğinizi veya kimsenin cevabını bilmediği sorular gibi farklı konularda videolar izleyebilirsiniz.

 

 

Şura Çan

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Son Yazılar
Bir cevap bırakın