Asya Ülkeleri Burs Rehberi

Asya Ülkeleri Burs Rehberi

Yurt dışı eğitim konusunda batı ülkeleri düşünüyorsanız listenize Asya ülkelerini de eklemelisiniz. Son yıllarda birçok öğrenci Asya ülkelerinde bir üniversiteden mezun olarak, hızla büyüyen Asya ekonomisinde tatmin edici iş teklifleri alıyor. Asya ülkelerinden birinde öğrenim görüp dilini öğrendiğinizde Türkiye’de de kariyeriniz hızla ilerleyecektir. Bu yazımızda sizlere Asya ülkelerinde sunulan burs fırsatlarını derledik. Keyifli okumalar 🙂

ÇİN

 

1. CAS-TWAS President’s PhD Fellowship ProgramÇin’de doktora düzeyinde öğrenim görmek isteyen öğrencilere yönelik burs programıdır.

2. Chinese Scholarships-Great Wall Program: Çin’de üniversite eğitimi alan öğrencilere yönelik 1 yıllık burs programıdır.

3. Chinese Government Scholarships : Çin Hükümeti tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde Avrupa kökenli öğrencilere yönelik burs programıdır.

4. Schwarzman Scholars Program at Tsinghua University:  Tsinghua University “Geleceğin Liderleri” programı kapsamında başarılı ve girişimci gençlere destek vermektedir.

 

 

 

cin-universite-egitimi

 

 

 

HONG KONG

 

1. HKSAR Government Scholarships Fund : Hong Kong’da bulunan üniversitelerde lisans eğitimi alacak öğrencilere yönelik devlet bursu programıdır.

2. Hong Kong PhD Fellowship Scheme (HKPFS)Hong Kong’da bulunan üniversitelerde doktora eğitimi alacak öğrencilere yönelik devlet bursu programıdır.

Hong Kong Üniversiteleri’nin sağladığı burslar;

 

 

hong-kong-burs

 

 

JAPONYA

1. ADB-Japan Scholarship Program: Ekonomi, yönetim bilimi, mühendislik ve teknoloji bölümlerinde okuyan öğrencilere sağlanan burs programıdır.

2. Japanese Government MEXT Scholarships for International Research Students: Japonya hükümetinin Ar-Ge ve tekonoloji bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine yönelik burs programıdır.

3. Keio University “Design the Future” Award for International Students: Keio Üniversitesi’nde okumak isteyen başarılı öğrencilere yönelik burs programıdır.

4. KUT PhD Engineering Scholarships for International StudentsKochi University of Technology tarafından mühendislik öğrencilerine sağlanan burs programıdır.

5. Otsuka Toshimi Scholarship Foundation: Japonya’da tıp, eczacılık, fizik, farmakoloji ve sağlık bilimleri bölümlerinde okuyan öğrencilere yönelik burs programıdır.

6. University of Tokyo Special Scholarship for International Students: Tokyo Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesine araştırma yapacak öğrencilere sağlanan burs programıdır.

 

Japonya’da bulunan diğer üniversite bursları;

 

 

 

japonya-burs

 

 

 

SINGAPORE

 

1. Lee Kong Chian Graduate ScholarshipsNational University of Singapore (NUS) araştırma ve geliştirme yapacak öğrencilere yönelik lisans ve yüksek lisans burs programıdır.

2. Singapore International Graduate Award (SINGA): Singapur üniversitelerinde doktora seviyesinde fen bilimleri ve mühendislik dallarında okuyan öğrencilere yönelik programdır.

3. NTU University Engineering ScholarshipNanyang Technological University (NTU) bünyesinde mühendislik ve fen bilimleri lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere yönelik burs programıdır.

singapur-burs

Asya Ülkelerinde Diğer Burs Fırsatları

 

1. Commonwealth Scholarship Plan: Tıp ve dişçilik bölümleri haricinde Hindistan’da okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik burs programıdır.

 

2. Malaysia International Scholarships (MIS): Malezya’da yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik burs programıdır. Bilim ve mühendislik öğrencilerinin öncelikli olduğu program tüm ülkelerden başvurulara açıktır.

3. Study in Taiwan Scholarships: Tayvan’da tüm burslara ulaşabileceğiniz sistemde, lisans, yüksek lisans ve doktora burslarını inceleyebilirsiniz.

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın